על המלצות וממליצים

עוד לפני  תוכן ההמלצה, כדאי להתבונן בדרך ההתייחסות של המועמד לסעיף ההמלצות.

איך זה קורה?

כאשר מועמד ממלא את טופס הריאיון ומגיע לסעיף ההמלצות, כדאי להסתכל על תגובותיו. מועמד שממלא את הסעיף תוך מילוי דרך ההתקשרות עם הממליץ ( טלפון על פי רוב) הוא בדרך כלל מועמד שהתכונן לריאיון והגיע עם כל "העזרים" שסביר להניח שיידרש אליהם. מועמד שמתקשה לתת טלפון או אמצעי קשר עם הממליץ שציין, מן הסתם לא הכין את כל שנדרש באופן סביר לראיון וזה יכול להעיד על רמת הרצינות שלו כמו גם על רמת הארגון האישי שלו.

מהראש או מהנייד?

ממליץ שהוא חבר יספק המלצה מוטה מאד לטובה. ניתן להסיק משהו על סוג הקשר כאשר המועמד זוכר את מספר הסלולרי בעל פה (כנראה, קשר חברי) או נעזר באנשי הקשר מהסלולרי ( כנראה חבר לעבודה).

זמן ההמלצה – זמן של מישהו אחר

בלקיחת המלצה אנחנו מבקשים את זמנו של מישהו אחר שאיננו מכירים. הצגה עצמית חשובה וכך גם הסבר על מהות השיחה. כדאי לוודא שזמן השיחה נוח ושהממליץ נמצא במצב המאפשר לו מענה נינוח בסביבה דיסקרטית על מנת לדבר על אדם אחר, ניתן לתאר את התפקיד המוצע בקצרה כדי שלא להשאיר את הממליץ באי ודאות. עם זאת, חשוב לקחת את ההמלצה על העבודה שנעשתה ללא ספקולציות לגבי העבודה העתידית אותה הוא לא מכיר מן הסתם. חשוב להכין שאלות מראש ולהיות תכליתיים כדי להקטין את זמן השיחה הלא מתוכננת שכפינו על הממליץ.

אליה וקוץ בה

ממליצים נוטים לדבר על התכונות הטובות של המועמד או המועמדת. בדרך כלל הם אנשים שהיו קרובים למועמד ורוצים בטובתו. לא תמיד הם נמצאים בעמדה מספיק בכירה בארגון שמאפשרת ראייה רחבה על כל עבודת המועמד ועל פי רוב רואים בהמלצה טובה מעין מצווה לעזור לאחר. מומלץ להבין מה היה תפקידו של הממליץ וכן את מקומו בהיררכיה הארגונית וכן לכוון את השיחה גם לצדדים הפחות נוחים של המועמד. עם זאת יש לעשות זאת בעדינות ובמקצועיות על מנת שלא לייצר תחושה לא נוחה אצל הממליץ. בכל מקרה, המלצה משמעותית חייבת להתייחס גם לצדדים הפחות מחמיאים של המועמד.

הסכום גדול מחלקיו

לנושא ההמלצות תרומה משמעותית לאיסוף המידע המקצועי והאישיותי על המועמד. המידע מתחיל בתגובת המועמד לנושא ההמלצות, ליכולת שלו לציין ממליצים ולהתארגנות האישית שלו לגבי היכולת להמציא פרטי התקשרות עימם. בנוסף, יש משמעות להבנת טיב היחסים בין הממליץ למועמד טרם התשאול הטלפוני. יש להכין מראש את שיחת ההמלצה ולייצר אווירה פתוחה המאפשרת קבלת מידע במינימום זמן ומתייחסת גם לנקודות חלשות של המועמד.

 

 

Posted in חומר למחשבה.