ליווי מנהלים

"מנהלים מתלוננים לעתים קרובות על מחסור באנשים מוכשרים ונוטים לפנות אל מועמדים חיצוניים כדי למלא תפקידים משמעותיים. איזו שטות. מעולם לא היה אדם בתוך ארגון שנראה מוכן לקידום. אני משתמש בחוק 50 האחוז. נסה למצוא מישהו בתוך החברה שלך, עם היסטוריה של הצלחות (בכל תחום שהוא) ועם רעב לתפקיד. אם נראה שהוא מתאים ב-50 אחוז למה שאתה מחפש, תן לו את התפקיד. בתוך ששה חודשים הוא ישלים את 50 האחוז הנותרים וכולם יצאו מרוצים".

רוברט טאונסנד

קידום עובדים לתפקידי ניהול או קליטת מנהלים מחוץ לארגון הם אתגר ארגוני. המנהל החדש צריך להתמקם מול הצוות, לטפל בהתנגדויות, להשיג תוצאות מדידות, לתווך את מטרות הארגון לעובדים שאינם שותפים להגדרתם ולרתום אותם לטובת מטרות אלו ועוד.
לעיתים עובד מקודם לתפקיד ניהולי עקב היותו אוטוריטה מקצועית ואינו מרגיש בנוח עם הצורך לנהל עובדים אחרים, לעיתים הארגון קולט מנהל מחוץ לארגון שמפעיל כלים ניהוליים שהוא מכיר ואינם מתאימים לתרבות הארגונית ומייצר בכך התנגדות מיותרת ולעיתים מקודם עובד מתוך המחלקה ומעורר את זעמם של מי שהיו עד אתמול חבריו ועתה הפכו לכפיפיו. מנהלים רבים חשים תסכול או מדווחים על דילמות שאינם יודעים לטפל בהן ואינם מרגישים נוח לשתף בהן אחרים. אני מציעה ליווי למנהלים בכל רמות הארגון וכן אימונים אישיים למנהלים – בוגרת מכללת CoachME.

Posted in תחומי התמחות.